Sousedské dílny, 3D tisk, e-knihy nebo půjčování obrazů. I to je dnes Městská knihovna v Praze
Deskovky na doma
Z městské knihovny v Praze už si lze domů odnést nejen knihy (a obrazy). Ale třeba i Scrabble, Krycí jména, Carcassonne nebo Ex Libris a další známé deskové hry.
Jak oddělení deskových her vzniklo, podle čeho jeho vedoucí Jaroslav Rajl hry vybírá a co všechno nabízí? Kolik her je k dispozici, která byla první a jaké hry se nejvíc půjčují? Podle čeho se vybírá, jaké hry budou zařazeny do fondů? Lze ve sbírce nalézt i zahraniční hry, které nevyšly v češtině? A jak se s nimi potom pracuje?
Související
-
Sto třicet let Městské knihovny v Praze. Co všechno se od roku 1891 proměnilo?
Městská knihovna v Praze letos oslavila sto třicet let od svého založení. Její původní název zněl Knihovna královského hlavního města Prahy.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.