Současná australská hudba v podání Royel Otis a Genesis Owusu: vliv Johnnyho Cashe i Franze Kafky
Sydney versus Canberra. Australský rapper s ghanskými kořeny zastupující hlavní město má v současnosti za sebou turné s Idles i Tame Impala. Royel Otis pochazející z města z nejhezčím mostem světa zase sklízejí nadšené ohlasy se svými coververzemi. Hudebníci dnešního ArtCafé toho ale nabízejí daleko víc. A mají něco společného? Více se dozvíte v rozhovorech Ondřeje Bambase.
Editorka: Anna Mašátová
Poslouchejte od pondělí do pátku od 17.02 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na FB ArtCafé nebo na e-mail: artcafe@rozhlas.cz
Související
-
Erika Rein střídá na debutu romštinu, slovenštinu i angličtinu pod taktovkou Isamy Zinga
Láska k R&B, omámení trochou experimentu a nakonec i smíření s romskými kořeny. Výsledkem je album Kamibe různorodé v jazyku i přístupnosti.
-
Adrian T. Bell je zpět sólově i s kapelou The Prostitutes. V silnější sestavě a s novou hudbou
Nové album Blue Moon Rising začal skládat už před několika lety. Přišla pandemie a vše se odložilo. Šuplík otevřel Adrian T. Bell až nyní. Výsledkem je kolekce 9 skladeb.
-
Nejmladší syn Charlieho Chaplina se po padesátce stal výraznou personou experimentální hudební scény
Christopher Chaplin se původně angažoval ve filmu. Ten ale v roce 2005 vyměnil za hudební svět. V něm se pohybuje jako suverénní autor na území elektronického experimentu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.