Sochy Davida Moješčíka v Artpro gallery

1. červen 2011

Galerie Artpro v Revoluční 20 v Praze 1 zahájila v pondělí 30. května pod názvem „Sprites“ výstavu figurálních soch sedmatřicetiletého sochaře Davida Moješčíka, přezdívaného MojDa.

David Moješčík studoval v letech 1966 až 2002 na Fakultě výtvarných umění v Brně v ateliéru sochařství a figurálního sochařství nejdříve u profesora Vladimíra Preclíka a potom u Michala Gabriela.

02206407.jpeg

Vytváří dokonale až hyperrealisticky modelované nahé jakoby lidské postavy – bytosti jakoby zastavené v čase, ve stavu vytržení nebo meditace, často v nezvyklých jogínských pozicích. Má za sebou i několik realizací, z nichž jmenujme například sousoší „Tragikomedie I“ v Činoherním klubu, pomník „Operaci Antropoid“ v Praze 8, na kterém spolupracoval s Michalem Šmeralem a architekty Miroslavou Tůmovou a Pavlem Malinou či sochu „Levitace“ pro Ostravu-Svinov z loňského roku.

Karel Oujezdský se Davida Moješčíka na vernisáži zeptal, jak se jeho pojetí lidské figury od dob studií až po dnešek vyvíjelo.

Výstavu umělcových soch nazvanou „Sprites“ můžete navštívit v Artpro gallery v Revoluční ulici 20 v Praze 1 do 1. července.

Spustit audio