Sedmé nebe s Petrem Dorůžkou: Inspirace z Latinské Ameriky a exkluzivní premiéra jako bonus

13. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Dorůžka

V dnešním vydání nás čeká výlet do dvou hudebních velmocí Latinské Ameriky, Brazílie a Mexika. Na úvod ale Petr Dorůžka uvede v premiéře pozoruhodný projekt, který vznikl letos v létě v Paříži. Album Y Pati natočil pianista známý ze spolupráce s Leonardem Cohenem nebo B. B. Kingem, Randy Kerber, se saxofonistou Jowee Omicilem.

Dále zazní nahrávky zpěvaček Fabiany Cozzy a Fernandy Porto a kytaristy Kiko Dinucciho nebo marimby z garáže v Mexico City se skupinou Son Rompe Pera, která byla velkým překvapením letošní digitální edice veletrhu Womex.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...