Sedmé nebe s Načevou a Davidem Vávrou

27. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sedmé nebe s Načevou a Davidem Vávrou
0:00
/
0:00

Pozvání do nejnovějšího vydání Sedmého nebe s Načevou přijal divadelník, herec a architekt David Vávra. Načeva se s ním dodnes potkává na prknech Divadla Sklep i mimo ně. Řeč byla nejen o divadle, ale i o hudbě, kterou až na jednu výjimku David Vávra vybíral.

Pestrý výběr písní, které Vávru celý život provázejí, zahrnuje třeba nahrávky Vladimíra Merty, Buty, Talking Heads nebo Emira Kusturicy, ale i méně známé pozoruhodnosti, například ukázku z desky Tomáše Hanáka z roku 2009.

Sedmé nebe s Načevou a Davidem Vávrou

Co má společného píseň Suchého a Šlitra Modré punčochy se Šumným Hradcem Králové, jak se malý David učil na housle a kytaru, jakou hudbu si pouští, když se holí a čistí si zuby, nebo co se stalo na lodi v rozbouřeném moři někde u pobřeží Dánska, to vše i něco navíc nabízí kompletní záznam pořadu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová