Sedmé nebe s Načevou a Davidem Vávrou

27. září 2020

Pozvání do nejnovějšího vydání Sedmého nebe s Načevou přijal divadelník, herec a architekt David Vávra. Načeva se s ním dodnes potkává na prknech Divadla Sklep i mimo ně. Řeč byla nejen o divadle, ale i o hudbě, kterou až na jednu výjimku David Vávra vybíral.

Pestrý výběr písní, které Vávru celý život provázejí, zahrnuje třeba nahrávky Vladimíra Merty, Buty, Talking Heads nebo Emira Kusturicy, ale i méně známé pozoruhodnosti, například ukázku z desky Tomáše Hanáka z roku 2009.

Sedmé nebe s Načevou a Davidem Vávrou

Co má společného píseň Suchého a Šlitra Modré punčochy se Šumným Hradcem Králové, jak se malý David učil na housle a kytaru, jakou hudbu si pouští, když se holí a čistí si zuby, nebo co se stalo na lodi v rozbouřeném moři někde u pobřeží Dánska, to vše i něco navíc nabízí kompletní záznam pořadu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser