Sedmé nebe s Monikou Načevou a Pavlem Koudelkou. Do jedné řeky dvakrát nevstoupíš, ale Dunaj plyne i napodruhé zázračně

11. červen 2023

Červnové Sedmé nebe Moniky Načeva navštívil bubeník Pavel Koudelka. Působil v kapelách  Mňága a Žďorp, Z kopce nebo Dunaj. Právě poslední jmenovaná zažívá v současné době návrat na koncertní pódia po dvaceti letech.

„Vloni na podzim jsme s Dunajem vydali desku, teď k ní jedeme turné a před týdnem jsme mluvili s Vladimírem o tom, že už má nápady na nové písně a ať mu taky pošlu nějaké groovy, protože mnohé songy můžou kupodivu vzniknout i od bicích. Takže teď nastává čas, kdy začneme tvořit dál. V té dvacetileté pauze jsme měli každý své projekty, své cesty, ale ty se znovu spojily a já si užívám, že jsme semknutí, na pódiu úplně propojení. To je něco, co považuju za zázrak. Jako lidi jsme úplně rozdílní, ale hudebně táhneme za jeden provaz, míříme jedním směrem,“ říká Pavel Koudelka. V Sedmém nebi pouští písně svých kapel i světových muzikantů, které má rád.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.