Sci-fi léto na Vltavě: Kompletní program vysílání

V létě se bude na Vltavě cestovat až na Měsíc, vysílat budeme hry, četbu, publicistiku i hudební pořady. Podívejte se, co chystáme v rámci sci-fi léta.

Rozhlasové hry
4. 7. Karel Čapek: R.U.R.
5. 7. Jiří Haussmann Velkovýroba ctnosti
7. 7. Josef Nesvadba Smrt robota
12. 7. František Gel: Rok XXV A.D.
12. 7. Michail Bulgakov: Psí srdce (1/6)
14. 7. Marek Epstein: Pescho
19. 7. Robert Merle: Až delfín promluví 1
19. 7. Michail Bulgakov: Psí srdce (2/6)
21. 7. Marek Epstein: Na věky věků
26. 7. Robert Merle: Až delfín promluví 2
26. 7. Michail Bulgakov: Psí srdce (3/6)
28. 7. Aldoux Huxley: Krásný nový svět
2. 8. Jiří Klier: Beznadějný Marsyas
2. 8. Michail Bulgakov: Psí srdce (4/6)
4. 8. Jiří Ort: Ztracená budoucnost
8. 8. A. a B. Strugačtí : Pět lžiček elixíru
9. 8. Michail Bulgakov: Psí srdce (5/6)
9. 8. Giles Cooper: Předmět
11. 8. Ondřej Neff: Velká solární
16. 8. Michail Bulgakov: Psí srdce (6/6)
16. 8. Ota Hofman: Čtvrtý rozměr smrti
18. 8. Ray Bradbury: 451 stupňů Fahrenheita
23. 8. Vercors: Nepřirozená zvířata
30. 8. Vercors: Nepřirozená zvířata
6. 9. Vercors: Nepřirozená zvířata

Povídky:
6. 7. T. W. Higginson: Vládce snů
7. 7. Herbert George Wells: Podivuhodný případ Davidsonových očí
8. 7. Herbert George Wells: Jak to opravdu bylo s Pyecraftem
9. 7. Gustav Meyrink: Boloňské slzy
10. 7. Vladimír Raffel: Elektrická galatea
11. 7. Jiří Haussmann: Výlet
12. 7. F. S. Fitzgerald: Podivuhodný případ Benjamina Buttona
3. 8. Jan Weiss: Zrcadlo, které se opožďuje
4. 8. Jiří Weiss: Mistr vysokého věku
5. 8. Ludvík Souček: Dej, ať se bojíme
6. 8. Josef Nesvadba: Einsteinův mozek
7. 8. Josef Nesvadba: Chemický vzorec osudu
8. 8. Josef Nesvadba: Upír LTD
9. 8. Ondřej Neff: Specializace doktora Wildemanna
17. 8. Eduard Martin: Prorok (1/3)
18. 8. Eduard Martin: Prorok (2/3)
19. 8. Eduard Martin: Prorok (3/3)
20. 8. Jan Hlavička: Staropanenská
21. 8. Jaroslav Veis: Budete si přát?
22. 8. Ray Bradbury: z knihy Kaleidoskop (Budoucí světy)
23. 8. Ray Bradbury: z knihy Kaleidoskop (Budoucí světy)

Četba na pokračování
3. 7. John Wyndham: Den trifidů
1. 8. Emmi Itäranta: Strážkyně pramene
13. 8. Kóbó Abe: Písečná žena
23. 8. Ray Bradbury: Marťanská kronika

Dopolední četba
13. 7. Jyrki Vainonen: Motýl
14. 7. E. Darász: Práh nesrovnatelnosti
15. 7. Ray Bradbury: Zabiják
17. 8. Ray Bradbury: Pampeliškové víno

Esej
1. 8. Ursula K.Le Guin: Znovu si přečíst Králíčka Petra

Pokračování za pět minut
1. 7. H. P. Lovecraft: Barva z vesmíru
17. 7. Jakub Arbes: Zázračná madona
24. 7. H. G. Wells: První lidé na Měsíci
7. 8. J. M. Troska: Zápas s nebem
28. 8. H. P. Lovecraft: Chrám

Souzvuk
31. 8. Harry Martinson: Aniara

Svět poezie
30. 8. H. P. Lovecraft: Houby z Yuggothu

Hudební pořady
13. 7. Jedna umělá inteligence a dva skladatelé: AIVA. Dvořák. Brahms (Polední koncert)
14. 7. Výlet do kosmu s Planetami Gustava Holsta (Polední koncert)
2. 8. David Bowie: Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Poslední živé vystoupení mimozemského zjevení 3. 7. 1973. (Koncert bez hranic)
8. 8. J. Offenbach: Hoffmannovy povídky (Operní večer)
22. 8. Hvězdy a nebesa v dílech starých mistrů (Staří mistři)
29. a 30. 8. Zlatá deska Voyageru – vstříc hlubinám vesmíru (Polední koncert)