Přijetí filmu Il Boemo v San Sebastianu se povedlo. Proč má snímek šanci uspět za hranicemi?

3. říjen 2022

Saša Michailidis se ptá Veroniky Bednářové, reportérky časopisu Reflex, a Stanislava Bohadla, hudebního historika z Univerzity Hradec Králové. Snímek Il Boemo o životě a tvorbě skladatele 18. století Josefa Myslivečka sklidil pozitivní reakce na festivalu v San Sebastianu i na přehlídce Finále Plzeň. Do českých kin se dostane 20. října. Jak tvůrci pracují s fragmenty Myslivečkovy hudby? A proč je snímek vnímán jako evropský příběh?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.