Pochopit Godarda? Musíte vidět aspoň 25 jeho snímků, tvrdí filmový historik
Saša Michailidis se ptá Davida Čeňka, filmového historika a publicisty a Marie Sýkorové, spolupracovnice Vltavy v Paříži. Před necelým rokem, 13. září, zemřel Jean-Luc Godard, jeden z nejvýznamnějších představitelů francouzské nové vlny, filmový režisér a teoretik. Proč je považován za klasika světové kinematografie? Jak ovlivnil další generace filmařů? Repríza ze 14. 9. 2022.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Česká filmová produkce zazářila na festivalu v Benátkách
Saša Michailidis se ptá Karla Ocha, uměleckého ředitele karlovarského festivalu a Hedviky Petrželkové, filmové publicistky a spolupracovnice Vltavy.
-
Splnil si Petr Jákl svůj americký sen? Jan Žižka u nás bude filmovým hitem, zní v Akcentu
Přilákají vysokorozpočtové snímky typu historické drama lidi zpět do kin? Saša Michailidis se ptá Jany Podskalské a Vojtěcha Ryndy.
-
Zemřel francouzský filmař Jean-Luc Godard, autor filmů U konce s dechem nebo Bláznivý Petříček
Godardův snímek U konce s dechem natočený v roce 1960 je považován za stěžejní film nové vlny a proslavil tehdy začínajícího Jeana-Paula Belmonda, který hrál hlavní roli s Jean Sebergovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.