Pražské jaro míří za hranice možného i na plátna současných výtvarníků

13. květen 2024

Jak rezonuje Má vlast u šestice současných českých výtvarných umělců napříč generacemi? 79. ročník Pražského jara nabízí hned několik zajímavostí. Kromě unikátní kolekce výtvarných děl třeba experimentální sérii Prague Offspring nebo Springteen, tedy den věnovaný mladému publiku. David Pomahač pozval do studia ředitele Pražského jara Pavla Trojana, dramaturga Josefa Třeštíka a výtvarnici Iru Svobodovou.

Věříme v souznění různých oborů. Hudba byla odjakživa propojena s výtvarným uměním, navzájem se tyto světy ovlivňovaly. Věříme, že zakládáme novou tradici a budeme na ni navazovat. Letos jsme oslovili šestici výtvarných umělců napříč generacemi – Milana Grygara, Petra Nikla, Ivana Pinkavu, Jakuba Roztočila, Iru Svobodovou a Daniela Vlčka.
Pavel Trojan

Ředitel festivalu Pražské jaro Pavel Trojan

Prague Offspring je formát věnovaný současné hudbě. Naším cílem je propojit scénu české soudobé hudby s tou nejlepší mezinárodní. Každý rok objednáme celou řadu nových skladeb od českých a slovenských skladatelů, které zazní v premiéře.
Josef Třeštík

Pomahač pozval do studia ArtCafé ředitele Pražského jara Pavla Trojana, dramaturga Josefa Třeštíka a výtvarnici Iru Svobodovou

Spustit audio

Související