Pracovna: V Dejvickém divadle s jeho ředitelem Lukášem Průdkem
Lukáš Průdek (1982) je ředitel Dejvického divadla. Před devíti lety tu skončil jako vedoucí marketingu a produkce a také zástupce ředitelky. Mezitím působil na ředitelském postu v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, odkud původně pochází. Za jeho éry vznikla divadelní Bouda na Mariánském náměstí. Konaly se tu také akce spojené s výročím 17. listopadu 1989.
Nyní ho čeká řízení sice rozlohou menší scény, méně práce ale mít nebude. Na rozdíl od Jihočeského divadla je Dejvické divadlo obecně prospěšnou společností závislou na sponzorech. Příspěvková organizace města funguje minimálně na tomto poli trochu jinak. Průdek se chystá také hodně podporovat živé přenosy inscenací v kinech napříč republikou. První stream za jeho působení bude už 7. dubna (Elegance molekuly). Před sebou má ale největší výzvu, a to plánovanou rekonstrukci prostor v Zelené ulici. Ta vypukne už příští rok. V současné době tak nový ředitel hledá místo, kde by se soubor mohl přechodně usadit.
Související
-
Pracovna: V ateliéru sklářského výtvarníka, sochaře a designéra Ronyho Plesla
Rony Plesl patří k našim nejlepším tvůrcům skleněné plastiky. Je autorem filmové ceny Český lev, mnoha pivních sklenic a kolekcí pro značky jako jsou Bomma, Rückl, Lasvit.
-
Pracovna: S duem SKUTR na zkoušce ve Státní opeře Praha
Oceňované režisérské duo SKUTR má na svém kontě jak svou autorskou tvorbu, tak klasická díla. Pouštějí se do nejrůznějších žánrů od činohry po operu.
-
Kdy uslyšíme Ztratili jsme Stalina? Dejvické divadlo nasazuje grotesku z Kremlu
Král je mrtev… ať žije král! Píše se rok 1953 a po Stalinově smrti dochází v Sovětském svazu k výměně garnitur na kremelském stolci.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.