Pracovna: V Dejvickém divadle s jeho ředitelem Lukášem Průdkem

11. březen 2024

Lukáš Průdek (1982) je ředitel Dejvického divadla. Před devíti lety tu skončil jako vedoucí marketingu a produkce a také zástupce ředitelky. Mezitím působil na ředitelském postu v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, odkud původně pochází. Za jeho éry vznikla divadelní Bouda na Mariánském náměstí. Konaly se tu také akce spojené s výročím 17. listopadu 1989.

Nyní ho čeká řízení sice rozlohou menší scény, méně práce ale mít nebude. Na rozdíl od Jihočeského divadla je Dejvické divadlo obecně prospěšnou společností závislou na sponzorech. Příspěvková organizace města funguje minimálně na tomto poli trochu jinak. Průdek se chystá také hodně podporovat živé přenosy inscenací v kinech napříč republikou. První stream za jeho působení bude už 7. dubna (Elegance molekuly). Před sebou má ale největší výzvu, a to plánovanou rekonstrukci prostor v Zelené ulici. Ta vypukne už příští rok. V současné době tak nový ředitel hledá místo, kde by se soubor mohl přechodně usadit.

autor: zuf
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.