Popustit uzdu fantazii a tvůrčí energii. Vydejte se do Galerie Benedikta Rejta na výstavu Hra
Výstava Hra zve k trávení času v lounské galerii jinak, než jsme zvyklí, je spíše velkým kreativním hřištěm. Díla Zdeňka Sýkory, Emila Filly nebo Jitky Válové doplňují práce současných tvůrců a tvůrkyň, vzniklé přímo na míru výstavnímu prostoru. Agáta Hrnčířová si do ArtCafé pozvala kurátorku Kamilu Huptychovou, umělce a architekta expozice Dominika Langa a umělkyni Terezou Bartůňkovou.
Hra nás odvádí od každodenních stereotypů, otevírá nám imaginaci a smysly způsobem, který jsme v galeriích zapomněli používat. Ve spojení s výtvarným uměním otevírá hra snáze interakci s návštěvnictvem.
Dominik Lang
Související
-
Respekt k duševní rozmanitosti ukazuje plyšák Odlyšák i knihkupectví, kde člověk nemusí promluvit
Jak se koncept neurodiverzity promítá do vývoje robotických či textilních hraček? Jak funguje knihkupectví a časopis, kde se počítá s neurodivergentními lidmi?
-
V laboratoři písecké galerie rozhodují děti. Víme proč!
Na začátku je prázdná místnost. Co bude na konci? ArtCafé o probouzení nápadů u dětí i The Beatles připravila Tereza Lišková.
-
Hřiště a harampádiště, kde kvete dobrodružství a svoboda, v Česku zatím chybí
Děti mají právo si hrát. Patří ale dětská hra do města? Jak si nejlepší hřiště na světě představuje žačka Doris? ArtCafé o hřištích a dobrodružství přináší Tereza Lišková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.