Poesie Jana Skácela jako hudební inspirace současníků a přátel pohledem Miloše Štědroně

8. listopad 2022

Pořad byl připraven při příležitosti připomenutí třiceti let od úmrtí známého moravského básníka a prozaika Jana Skácela.  Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Hostem je hudební skladatel a muzikolog Miloš Štědroň, který pohovoří nejen o hudebních tvůrcích, kteří byli Skácelovou poezií ovlivněni, včetně Štědroňovy vlastní tvorby, ale také o Skácelově spolupráci s Divadlem Husa na provázku. Připravila Simona Kostrhunová.

Spustit audio

Související

  • Emil, Jan a Petr Skácelové

    Pásmo věnované Emilu Skácelovi a jeho synům, básníku Janovi a výtvarníku Petrovi vysíláme k 30. výročí úmrtí Jana Skácela.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.