Ostnaté vzpomínky

20. březen 2016

Literárně-hudební pásmo ze stejnojmenné knihy malíře Karla Valtera, ve které vzpomíná na dobu věznění v Táboře, Malé pevnosti Terezín a koncentračním táboře Buchenwald v letech 1943-1945.

Poslouchejte na Vltavě 20. března 2016 ve 14:00.


Malíř a všestranná osobnost jihočeské kultury 20. století Karel Valtr byl v letech 1943 až 1945 za svoji účast v protinacistickém domácím odboji vězněn ve věznicích v Táboře, Malé pevnosti Terezín a koncentračním táboře Buchenwald.

Svoji zkušenost se později pokusil zachytit ve vzpomínkách, které příznačně nazval Ostnaté vzpomínky a texty doprovodil kresbami, grafikami a kolážemi.


Účinkují: Jiří Hanák a Hana Kofránková

Připravila: Marie ValtrováHudba: Max BruchRežie: Hana Kofránková

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.