Orchestra Vermicelli: Byzantium

18. březen 2016

Od vydání alba Byzantium již uběhlo dvacet let, přesto nahrávka i dnes působí nadčasově svojí profesionalitou a entuziasmem. Její vedoucí a autor skladeb, akordeonista Sergej Ščurakov, má za sebou ostatně bohatou muzikantskou zkušenost.

Někteří posluchači by si Sergeje Ščurakova mohli pamatovat ještě z kapely Akvarium, jednoho z nemnoha alternativních souborů z doby někdejšího Sovětského Svazu. S Orchestrem Vermicelli se Sergej Ščurakov inspiruje nejenom starou Byzancií, ale různými regiony z východních i západních cípů Evropy.

03590517.jpeg

Deska je delikátní ozvěnou někdejší Byzance, která nám darovala nejen písmo, ale také výrazné motivy hudební, jak dokazuje kompaktní disk z nakladatelství Music Boheme, který je snadno dostupný i na českém trhu.

V dnešní Mozaice uslyšíte například skladby: Maria, A Dancing Sphinx, Sacateca, Forilien.

autor: Michael Kyselka
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.