Ondřej Pivec vydává album Greatest Hits 4000. Poslechněte si rozhovor o novém projektu a popkultuře

20. červenec 2023

Letos v létě stanice Vltava exkluzivně jako první vysílala hudbu z tehdy ještě nevydaných alb Ondřeje Pivce, který o nich pohovořil. Dostali jsme se také k hudebním trendům a dění na světové hudební scéně, které Ondřej Pivec pozoruje z jiného kontextu než čeští hudebníci.

Když na pódiu hrajeme všechno naživo, a ne z počítače, má to jistou formu svůdnosti. Je to vzrušující, protože cokoliv se může zhroutit, ale ono se to nezhroutí!
Ondřej Pivec

Obal alba Ondřej Pivec - Greatest Hits 4000
Spustit audio

Související

  • Ondřej Pivec: Make Love Not War

    V 70. letech minulého století vznikl v Americe slavný slogan Make Love Not War a z důvodů všem známých je v jeho duchu laděn i tento páteční jazzový podvečer.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.