O církvi obecně

18. duben 2010
Prameny a proudy

Skrytá církev (1/10)Dramatické osudy neoficiální katolické církve od 50. let minulého století až do současnostiŘecké slovo Koinotés znamená společenství. Označovala se tak i Skrytá církev. Ta vzniká v mysli Felixe Maria Davídka někdy v 50. letech minulého století za doby jeho věznění v komunistických věznicích. Po propuštění na svobodu, v roce 1964, začíná tuto myšlenku realizovat. Chce vytvořit církevní organismus schopný života bez jakékoliv spolupráce s komunistickou mocí. Příběhu tohoto společenství tajně vysvěcených kněží, biskupů a dokonce i jedné ženy vysvěcené na kněze se budeme věnovat v desetidílném cyklu nazvaném Skrytá církev, který vysílá ČRo 3 – Vltava vždy v neděli v 16 hodin.

První díl se zabývá tím, jak vůbec vznikla církev jako taková a jakými pravidly a právními předpisy se řídí. V pořadu hovoří historik Petr Kubín a profesor Antonín Hrdina.

autor: Karel Vepřek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.