Nové nahrávky spoluzakladatelů postpunkového boomu přelomu 70. a 80. let mají stále co říci
Postpunk jako hudební žánr, který ještě nedávno to měl lidově řečeno spočítáno, prošel na začátku 21. století nečekanou obrodou, ze které čerpá dodnes. Je zajímavé, že i přes výrazně hubené roky se většina protagonistů, kteří tuto hudební větev definovali na přelomu 70. a 80. let, udržela při životě. O to větší satisfakci si veteráni postrocku, mezi kterými najdeme Wire, A Certain Ratio, Public Image Ltd., And Also The Trees nebo Chrome, užívají v dnešních dnech.
Související
-
V temném díle ArtCafé se přetaví vltavské Hororové povídky do hudební podoby
ArtCafé přeloží japonské vlivy hororových příběhů Lafcadia Hearna v hudbě Riche Bittinga nebo tajemné mýty Cthulhu v elektronické tvorbě Flint Flass.
-
Chorobopop: Dvojmocná energie z Rožnova pod Radhoštěm
Trojice Chrobopop vydává třetí řadovou desku Svobodě na stopě. Členové kapely jsou ale na scéně aktivní v různých projektech už od devadesátých let.
-
Kid Kapichi: Jako Britové jsme si nakáleli do vlastního hnízda
Indie rockeři Kid Kapichi přiváží do Prahy nové album There Goes The Neighborhood. ArtCafé při této příležitosti nabízí rozhovor se zpěvákem Jackem Wilsonem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.