Milan Kundera o Brně a Leoši Janáčkovi
Dne 1. dubna by oslavil své 95. narozeniny spisovatel Milan Kundera. K jeho výročí, ale i jako připomínku 170 let od narození Leoše Janáčka, které uplynou v červenci, jsme připravili Večer na téma složený ze dvou částí.
Nejprve zazní pořad „Milan Kundera a Brno“, který k autorovým devadesátým narozeninám natočil v roce 2019 Jiří Kamen. Vyprávění skladatele Miloše Štědroně doplnil citacemi z Kunderových textů, které čte Libor Vacek. Celým pořadem prostupuje Concertino pro klavír a komorní orchestr Leoše Janáčka v provedení České filharmonie s dirigentem Václavem Neumannem. Na klavír hraje Josef Páleníček.
Ve druhé polovině Večera se pak z Brna vydáme do Paříže, kde s Milanem Kunderou hovořil v roce 2004 Tomáš Sedláček. Tématem exkluzivního rozhovoru pro Český rozhlas je opět Leoš Janáček a jeho postavení mezi tvůrci světové moderní hudby.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Alois Nebel a Konečná. Dvě prózy ze Sudet Jaroslava Rudiše
-
Jane Austenová: Rozum a cit. Příběh o osudových láskách, nadějích i milostných zklamáních
-
Jack London: Bílý tesák. Nejstarší kompletně dochovaná rozhlasová hra z archivu Českého rozhlasu
-
Jaroslav Havlíček: Děvka páně. Pro diktátora jsou všichni kolem jenom nástroje k ukojení chtíče
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.