První a poslední fotografie Pavla Máry
„První a poslední?“ – takový název dal své výstavě konfrontující ranou fotografickou tvorbu s figurativními fotografickými cykly z poslední doby, fotograf a dlouholetý vysokoškolský pedagog Pavel Mára, který příští týden oslaví šedesátiny.
Pavel Mára studoval v 70. letech na pražské FAMU nejdříve kameru a potom i fotografii. Ve své tvorbě, v níž se vedle tak zvaných mechanických zátiší od počátku až podnes objevuje nahá lidská figura, usiluje o výtvarnou stylizaci, o redukci výchozí skutečnosti a promyšlené využití barev.
Karel Oujezdský se autora zeptal na to, čím v sedmdesátých letech svou fotografickou tvorbu začínal.
Výstavu fotografií Pavla Máry nazvanou „První a poslední?“ si můžete prohlédnout do 22. října v Artinbox galerii v Perlové 3 v Praze 1. Otevřeno je od úterý do soboty od 14 do 18 hodin.
Nejposlouchanější
Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot. Nadčasový příběh o víře, že dobrota může změnit lidská srdce
-
Friedrich Dürrenmatt: Listopadový podvečer. O setkání slavného spisovatele a vnímavého čtenáře
-
Miguel de Cervantes y Saavedra: Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Střet ideálu s realitou
-
Za úplňku a Vrátka z bambusu. Povídky japonských klasiků
-
Balla: Velká láska. Opravdový milostný román, nebo nesmlouvavý a ironický pohled na současný svět?







