David Albahari: Hitler v Chicagu

26. duben 2007

V polovině osmdesátých let 20. století se českému čtenáři poprvé představil na stránkách revue Světová literatura srbský spisovatel David Albahari. O dvacet let později se u nás představil osobně - jako host pražského mezinárodního festivalu spisovatelů - tentokrát již jako spisovatel srbsko-kanadský.

Do literatury vstoupil Albahari, ročník 1948, v první polovině sedmdesátých let 20. století. Mezi díly, která napsal ještě ve vlasti, zaujímá čelné místo rozsáhlá próza Soudce Dimitrijevič z roku 1978, sugestivní obraz života bělehradské inteligence sedmdesátých let. Po rozpadu Jugoslávie Albahari opouští Srbsko a jeho novým domovem se stává Kanada, kde se etabloval jako úspěšný spisovatel.

Z jeho nejnovější tvorby je i povídka, v níž je klíčovou postavou spisovatel Isaac Bashevis Singer, přestože v názvu je jméno Adolfa Hitlera.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.