Nikolaj Vasiljevič Gogol: Hráči. V komedii ruského klasika excelují Ivan Trojan a Miroslav Táborský

12. říjen 2019

Bystrý vtip, jasný rozum a bezohlednost stíhá jeden podvod za druhým. V Hráčích najdete geniálně vykonstruovanou zápletku, skvostné komické situace a bravurně napsané postavy. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Nabídneme vám Gogolův pohled na karetní hru, na vášeň karbanu, na podvod a umění podvodu.

Osoby a obsazení: Icharev (Ivan Trojan), Utěšitel (Miroslav Táborský), Švochněv (Lukáš Hlavica), Krügel (Svatopluk Skopal), Glov starší (Stanislav Šárský), Glov mladší (David Novotný), Zamuchryškin (Vladimír Javorský), Alexej, hotelový sluha (Petr Lněnička), Gavrilka, sluha Ichareva (Ivo Theimer), titulky (Matěj Dadák) a hlas (Jan Jedlička)

Režie: Vladimír Gromov
Přeložil: Leoš Suchařípa
Rozhlasová úprava a dramaturgie: Martin Velíšek
Hudba: Tomáš Pergl

Natočeno v roce 2007.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.