Nicolae Popa: Když ptáci chodí pěšky

9. duben 2018

Povídka moldavského autora z knihy Naše zrcadlo. Poslouchejte on-line do 15. dubna 2018.

Současná moldavská literatura není v našem prostředí zrovna masovou záležitostí. I tak se s ní ale český čtenář potkat může. Taková příležitost nastala třeba v roce 2014, kdy vyšla kniha Naše zrcadlo. Ta shromáždila krátké texty dvaceti současných moldavských spisovatelů a ukázala, že někdejší periferie sovětského impéria má stále co nabídnout.

Jedním z autorů objevujících se v tomto svazku je také Nicolae Popa. Narodil se zkraje roku 1959 a po polygrafické škole v Kišiněvě absolvoval na Moldavské státní univerzitě obor žurnalistika. Brzy se začal věnovat i uměleckému psaní a v roce 1983 debutoval básnickou sbírkou Pravděpodobný čas. Po několika dalších knihách poezie vydal v roce 2001 také sbírku povídek nazvanou Když ptáci chodí pěšky. Stejnojmenná povídka se objevila i v onom českém výboru a dnes nabízíme její rozhlasové zpracování.

Účinkují: Kristýna Podzimková a Ondřej Novák

Překlad: Jiří Našinec
Připravila: Eva Willigová

Natočeno v roce 2018.

autoři: Eva Willigová , Klára Vičíková , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejposlouchanější

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.