Neviditelný svět Tomáše Lišky a Čtvrtý svět Jona Hassella. Jazzový podvečer s Beatou Hlavenkovou
V době studené války byl svět rozdělován na Západ, Východ a na méně rozvinuté země třetího světa, které ale měly nejcitlivější smysl pro tradice a duchovno. Čtvrtý svět Jona Hassella tyto představy o světě hudebně rozvádí. Beata Hlavenková Hassellův svět ve svém Jazzovém podvečer dále doplňuje o Neviditelný hudební svět Tomáše Lišky.
Beata Hlaveková jednou měsíčně připravuje na stanici Český rozhlas Vltava pořad Jazzový podvečer, který vysíláme každou první neděli. Vedle své spolupráce s rozhlasem je významnou českou hudebnicí, která na sebe v nedávné době upozornila svým soundtrackem k filmu Zátopek, a také vydáním alba Žijutě, jež aktuálně bojuje jako jedno ze třech nominovaných alb na Cenu Anděl 2022 v kategorii Jazz a má své želízko i v kategorii Sólová interpretka roku.
Nejposlouchanější
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Hedvika. Můžete mít mladší rodiče, než jste vy sami? Poslechněte si parodii Karla Poláčka!
-
Anton Pavlovič Čechov: Višňový sad. Jak zachránit beznadějně zadlužené panství?
-
Stefan Zweig: Josef Fouché. Portrét jednoho bezpáteřního politika
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.