Nesnesitelná lehkost české coververze

18. červen 2020

V třetí z červnových minisérií se Odposlechy noří do nedávné historie československé popkultury. Nesnesitelná lehkost české coververze si ve čtyřech půlhodinách s láskou prohlíží půvab, absurditu i významové rošády českých verzí světových hitů.

Přeneseme se do časů, kdy duchovní písně byly zbavené spirituálního obsahu, kdy podobný souzvuk určoval obsah a kdy původní eleganci a popovou drzost nahradil v textu odpovědný občanský postoj. Původní rešerše Pavla Klusáka tu volně navazují na jeho rozhlasový cyklus Podivný showbyznys.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...