Neon 234: playlist (6.5. 2012)

3. leden 2014

Dnes servírujeme rozhovor s písničkářkou Lucií Redlovou

Lucie Redlová před pár dny vydala svou druhou desku Křižovatka, už jsme o ní tady také před časem mluvili, která je výsledkem její snahy o rockovější a aranžérsky pestřejší pojetí. Tradiční mandolínu a akustickou kytaru sice neodložila, ale mnohem častěji zde dostává prostor elektrická kytara, kterou ovládají střídavě tradiční spoluhráč Martin Knor a dílem také americký producent Tim Eriksen.
Právě jeho si Redlová přizvala, aby jí pomohl dotáhnout 11 nových písní na onu křižovatku. Eriksen je výrazná osobnost, který se v Čechách už také objevila na několika koncertech. Ač bývalý punkáč, dnes se věnuje hlavně tradiční americké folkové a duchovní hudbě, proslavil se autorstvím k oskarovému hitu Návrat do Cold Mountain. Společně se také Eriksen s Redlovou a doprovodnou kapelou Garde v příštím týdnu představí na čtyřech společných koncertech v Praze, Valmezu, Brně a Zlíně, kde zazní jak Eriksonovy sólové skladby, tak i společné věci.

Skupině DVA se povedl obrovský ale české veřejnosti více méně utajený úspěch. Za hudbu k počítačové hře Botanicula získali Bára a Honza v březnu letošního roku cenu Excellence in Audio (neboli herní Oskar) na Independent Games Festivalu v San Franciscu v USA. Sountrack právě teď vychází v elektronické podobě a dosud si ho pořídilo 79 tisíc lidí. Jak je to možné? Asi pro to, že hudba DVOU je originální a srozumitelná nejen u nás ale všude možně ve světě. Kromě elektronické verze za nedlouho vyjde i vynilové ep.
S kapelou DVA se můžete živě potkat ve středu 9.5. na domácí půdě v Divadle 29.

02616242.jpeg

Playlist:
1. FONO Musiq – Lucie Redlová
2. DVA - Finále

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.