Na letošním festivalu Lunchmeat se setká elektronická hudba s digitálním uměním a umělou inteligencí
V pondělí 26. září začíná festival Lunchmeat, který na čtyřech pražských lokacích (Divadlo Archa, Veletržní palác, Ankali a CAMP) představuje domácí i zahraniční tvůrce nezávislé elektronické hudby. Letos se organizátoři nechali inspirovat umělou inteligencí. Jak se téma projevilo v programu? Jak vypadá spolupráce s umělou inteligencí Molly? Přehlídku hudby, ale i digitálního umění, přišli do ArtCafé Anny Ribanské představit organizátoři Anna Marie Bártová a Jakub Pešek.
Související
-
Nejvíc mě uhrane hudba, u které netuším, jak vznikla, říká hudební producent Ladislav Zensor
Hudební producent Ladislav Zensor aka Oblaka představuje své nové album HACE. V ArtCafé Anny Ribanská zazněla i jeho živá improvizace.
-
Když jsem na turné, mohu být skutečně v přítomnosti, říká elektronická průzkumnice Hiro Kone
Tvorbě americké elektronické hudebnice Nicky Mao aka Hiro Kone se věnuje v ArtCafé Anna Ribanská.
-
Syntezátory jako dveře do světa hudby. Baví mě objevování nových zvuků, říká Marie Čtveráčková
Hudba zasazená do kontextu a zbavená interpretačních klišé. Diskuse o hodnotách a vzorcích, které hýbou alternativní hudební scénou. Aktivní podpora hudebnic a vzdělávání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...