Na Hanu Hegerovou do divadla Kalich

20. září 2002

Jméno Hany Hegerové jistě není třeba zvláště představovat - vhodnějšího reprezentanta českého šansonu by se člověk patrně nedohledal. Od dob, kdy se poprvé ukázala v divadle Semafor, uběhla už hezká řádka let (koneckonců nedávno oslavila malým koncertním turné úctyhodné jubileum), let, ve kterých Hegerové vyšel nespočet studiových, živých i filmových nahrávek, let tu více tu méně proslavených spoluprací s hudebníky jazzových i popových sfér (mediálně nejproslavenější je patrně ta s autorskou dvojicí Hapka, Horáček), a hlavně let, kdy nepolevila v živém vystupování.

Podle dostupných informací na tom nehodlá nic měnit ani v současnosti, ba naopak, načatá spolupráce s pražským divadlem Kalich slibuje poměrně příjemnou budoucnost. Komorní prostředí tohoto jinak muzikálově založeného divadla údajně Haně Hegerové vyhovuje ze všech pražských prostor nejvíc, proto se rozhodla, že divadlo pasuje na své výhradní pražské působiště. Spolupráci načala letos v červnu a v pravidelných čtvrtletních intervalech zde hodlá koncerty opakovat. Není tedy těžké si spočítat, že nejbližší pražské vystoupení Hany Hegerové proběhne již zanedlouho. Divadlo Kalich ji pohostí dva dny po oslavě narozenin, 21. a 22. října 2002, v tradičním doprovodu orchestru Petra Maláska a již anoncovaného, zatím však nezveřejněného hosta. Vzhledem k velmi těsným prostorám divadla je nasnadě připomenout, že koncerty budou co nevidět vyprodány.

Hana Hegerová

Nabídka CD Hany Hegerové za velmi atraktivní ceny: zde

autor: Hynek Just
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.