Milan Fridrich, ředitel programu České televize

03322852.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03322852.jpeg

Hostem Telefonotéky byl Milan Fridrich, ředitel programu České televize a známý český novinář.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

Působil jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu, mediální manažer a novinový, rozhlasový a televizní publicista.

Vystudoval filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a management na Prague Business Institutu (2013). Kariéru začínal v Českém rozhlase jako zahraniční reportér, poté pracoval v Hospodářských novinách a od roku 2005 v České televizi.

Od roku 2007 řídil ČT24, která během jeho éry prošla výraznou proměnou. Důraz na živé vysílání a mimořádné přenosy způsobil, že se ČT24 stala jednou z nejsledovanějších stanic podobného zaměření v Evropě.

„V roce 2005 byla ČT24 zpravodajským kanálem, který se dlouho hledal a neměl jasný profil. Čas do roku 2007 byl časem, kdy se kanál mohl najít tak, jak by měl v české kotlině vypadat. Vzory ze zahraničí můžete přebírat jen do určité míry, oni odpovídají tomu, jaký je místní životní styl a místní novinářská tradice,“ uvedl Milan Fridrich v pořadu Telefonotéka.

Rychlost, v jaké se dnes pohybuje novinařina a zpravodajství, všudypřítomný tlak na rychlou aktuálnost a na novináře, aby produkovali něco nového, i když se děje málo, vede k tomu, že pod tlakem člověk občas chybu udělá.

Zpravodajská stanice CNN byla ta, podle které se tvořily novinářské standardy. Její největší sláva, rozmach a dominance, to jsou 80. a 90. léta po první válce v Perzském zálivu. "Tehdy CNN získala celosvětovou pozornost tím, že měla přístup ke kamerám ze stíhaček a bombardérů, že měla spojenectví s americkou armádou a exkluzivní materiály, které nikdo neměl. To ji vyšvihlo do čela z hlediska rychlosti a kvality informování o velkých globálních událostech.“

Dnes je CNN mnohem globalizovanější a zároveň regionalizovanější. Celosvětově je CNN pořád velmi silná a spolu s BBC World patří k tomu nejlepšímu, co v globálním zpravodajství je, ale na národní úrovni v USA nepatří mezi nejsledovanější. Kdysi CNN stála a nejvíc vydělávala na domácím zpravodajství, dnes je to obráceně.

Archiv odvysílaných pořadů.