Michal Singer / Circus minimus

24. březen 2011

Galerie Smečky v ulici Ve Smečkách v Praze 1 představuje od středy 23. března pod názvem „Circus minimus“ soubor převážně nových obrazů a kolekci vyřezávaných a mozaikových koláží čerstvého dvaapadesátníka, malíře Michala Singera.

Živelný samouk Michal Singer patří k významným solitérům české porevoluční malby. V první polovině osmdesátých let studoval filosofii a politickou ekonomii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a až do roku 1989 se živil dělnickými profesemi.

02291573.jpeg

V roce 1990 spoluzakládal kulturně-politický týdeník Respekt a podílel se i na jeho grafické podobě. Léta patří také ke spolupracovníkům Revolver Revue. Na současné výstavě můžeme vidět jak jeho starší razantně malované pastózní expresívní figury lidí a zvířat, tak i nové figurální fantaskní kompozice, v nichž na hrubě malovaném pozadí filigránsky jemnou kresbou vytváří postavy a postavičky fantómů, neznámých bytostí, démonů a bohů, podobné orientálním výšivkám, čínským drakům či aztéckým reliéfům. Karel Oujezdský se na úterní vernisáži Michala Singera zeptal, co tuto proměnu jeho malířském výrazu způsobilo.

Výstavu Singerových obrazů a koláží nazvanou „Circus minimus“ si můžete v Galerii Smečky ve stejnojmenné pražské ulici prohlédnout do 30. dubna. Otevřeno je od úterý do soboty od 11 do 18.30 hodin.

Spustit audio