Městská zeleň kontra památková péče. Jakým výzvám čelíme v době klimatické krize?
Saša Michailidis se ptá Iny Truxové, zahradní architektky z Národního památkového ústavu, a Štěpánky Endrle, krajinářské architektky z ateliéru Šmídová Landscape Architects. Čím argumentují památkáři, když odmítají komunálním politikům vysadit například na náměstích více stromů? A co by pomohlo řešit podobné spory v době, kdy se města připravují na klimatickou změnu a je potřeba je ochlazovat?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Zeleně uvnitř města máme málo, jednou ten problém začne křičet, říká Petr Ryska z Prahy neznámé
První procházku zorganizoval Petr Ryska po dlážděných zákoutích Nového Světa – a už tehdy bylo plno. Zájem o výlety po pražských zákoutích, doplněné výkladem, trvá.
-
Vstřícnost a lhostejnost veřejného prostoru. Jak nám může zlepšit či znepříjemnit kvalitu dne?
Na správném místě a ve správnou chvíli. Někdo na nás už předem myslel, předvídal, co bychom mohli potřebovat a dopředu to pro nás připravil. To je vstřícný veřejný prostor.
-
Vyloučené lokality potřebují architekty a umělce. Základem spolupráce jsou vztahy s místními
Jak vypadají formy sociálního bydlení a proč nefungují příkazy shora? Seriál Architektura soužití ukazuje příklady dobré praxe.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.