Marek Toman: Mezi obočími

Dívka, obličej (ilustrační foto)

Povídka současného českého prozaika a básníka.

Poslouchejte na Vltavě 16. února 2016 v 9:30. Po odvysílání se povídka objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pondělí 22. února 2016.


Povídka Mezi obočími je svého druhu milostným příběhem, v němž důležitou roli hraje nejen tvar obočí, ale i drobná vada pleti. Patří mezi Povídky pro ADRU, které psali čeští spisovatelé na podporu humanitárních projektů této organizace. Povídky vycházely v literární příloze Salón deníku Právo a dočkaly se i knižního vydání pod názvem Miliónový časy.

Básník a prozaik Marek Toman se narodil 24. června 1967 v Praze. Po studiu filozofie na Filozofické fakultě UK v Praze pracoval v letech 1992-1997 v literární redakci Českého rozhlasu a od roku 1998 působí na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Jeho poslední román Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese se znovu dotýká tématu pražských židů (dříve už v knize pro děti Můj Golem). V románu Veliká novina o hrozném mordu se obrací tentokrát na sklonek 17. století; zvlášť zaostřuje na velmi napjaté vztahy mezi pražskou židovskou obcí a majoritním křesťanstvem.


Čte: Karel Vlček

Autor: Marek Toman Připravila: Marie NovákováRežie: Jaroslav Kodeš

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby