Luigi Santucci: Dítě čarodějky. Jitka Molavcová v titulní roli magické hry plné podobenství

18. leden 2022

František Němec, Jitka Molavcová a Iveta Dušková ve fantaskní rozhlasové hře italského katolického spisovatele. Děj je situován do středověku a hlavními postavami jsou matka a její ještě nenarozené dítě, kteří spolu vedou zvláštní dialog.  Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: vypravěč (František Němec), dítě (Jitka Molavcová), Jenovéfa (Iveta Dušková), Teolog Martin (Jiří Holý), tetky (Marie Spurná a Mária Dolanská), lovec (Radim Vašinka), porodní bába (Jana Andresíková), lichvář (Antonín Hardt), chlapci (Jakub Zdeněk a Jan Dolanský), podkovář (Stanislav Oubram), klerik (Jiří Langmajer) a další
Dramaturgie: Pavel Minks
Překlad: Vladimír Mikeš
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1992

Z díla Luigiho Santucciho jsou nejvíce ceněny jeho romány s náboženským podtextem. Magickou novelu plnou podobenství Dítě čarodějky vydal v roce 1981, ještě před tím však stejný příběh napsal ve formě rozhlasové hry. Ta byla krátce po své premiéře v roce 1980 oceněna první cenou festivalu Prix Italia. Hru plnou fantaskních prvků režíroval v roce 1992 režisér Karel Weinlich, který do hlavních úloh obsadil Františka Němce, Jitku Molavcovou a Ivetu Duškovou.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...