Lucie Štěpánková - herečka

13. září 2013

Prvním hostem po prázdninové pauze je talentovaná herečka

Lucie Štěpánková se narodila roku 1981 ve Vsetíně, jako dítě závodně lyžovala, věnovala se baletu. Pak přesídlila do Ostravy, kde bydlela na internátě a studovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. „Rodiče z toho byli zmatení, protože v naší rodině neměl s touhle branží nikdo nic společného. Navíc jsem ani nechodila do dramaťáku. Ze začátku mi to vůbec nechtěli dovolit.“ Ještě za studií na konzervatoři hostovala v ostravské Divadelní společnosti Petra Bezruče v inscenaci Dům Doni Bernardy a v Národním divadle moravskoslezském v Královských hrách, rovněž ve Východočeském divadle Pardubice v inscenacích Předvečer tříkrálový, Nápadníci trůnu a Tři sestry.

0:00
/
0:00

Od roku 2001 byla členkou souboru Východočeského divadla Pardubice, kde byla šest let a pravidelně vyhrávala anketu o divácky nejoblíbenější herečku. Od začátku bylo jasné, že jsou jí prkna pardubického divadla malá. Do Vinohradského divadla dostala nejprve nabídku na hostování (hra Tango sólo, kde hrála sexbombu Pamelu) a v roce 2007 sem nastoupila na stálo. „Cítila jsem, že už potřebuju změnu…,“. Mohli jsme ji zde vidět ve hrách Figarova svatba; Na krásné vyhlídce; Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane a dalších.

Jana Hlaváčová a Lucie Štěpánková v Albertině

Lucie Štěpánková se také pravidelně objevuje na televizní obrazovce, její tvář můžete znát ze seriálů Ulice, Pojišťovna štěstí, Vyprávěj nebo Cesty domů. Je držitelkou Ceny Thálie 2009 pro činoherce do 33 let. V současné době je mateřské dovolené s roční dcerou Anežkou, jejímž otcem je hereččin partner, herec Východočeského divadla Radek Žák.

Příští týden si budeme povídat o architektuře. Hostem Jolany Voldánové bude architekt David Tichý. Rodák z Chrudimi (on sám se ale považuje za Pardubáka) je úspěšným autorem mnoha staveb, jeho bytové domy v Praze na Vackově získaly nominaci na prestižní Evropskou cenu za současnou architekturu a čestné ocenění na Grand Prix Architektů 2013. Na ČVUT v ateliéru Kohout – Tichý učí budoucí architekty. Rande s Jolanou a Davidem Tichým si nalaďte v pátek 20.9. ve 13:10.

David Tichý a Jolana Voldánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.