LONDÝN - SVOBODNÉ MĚSTO IMPROVIZACE

11. duben 2003

SOBOTA 19. 4. 23:15. Svět jiné hudby. Připravil a uvádí Petr Slabý. Jistý publicista v jednom svém sleevenote uvedl, že na světě existuje pouze 121 skutečných improvizátorů. Martin Davidson, šéf londýnské značky EMANEM a zároveň organizátor koncertů improvizované hudby v Londýně, tuto pochybnou informaci ovšem jednoznačně popírá a bez nadsázky oponuje, že minimálně tolik je jich pouze v hlavním městě Velké Británie.

Ví, o čem mluví, což dokazuje jeho ediční činnost i festival Freedom Of The City z roku 2002. Tam se tehdy představilo mimo mnoho jiných i duo pianisty Veryana Westona a saxofonisty Trevora Wattse, hráčka na kolo z byciklu, housle a zpěvačka Sylvia Hallett či trio trombonisty Paula Rutherforda, saxofonisty Lola Coxhilla a trumpetisty Iana Smithe. Ukázky z tohoto festivalu doplní v tomto pokračování pořadu Svět jiné hudby i The Unlaunched Orchestra pod improvizovanou taktovkou Lola Coxhilla, kde si svůj part vystřihl i Steve Beresford. Další hudeníky a formace z této oblasti můžete slyšet i za týden v následujícím dílu pořadu Svět jiné hudby s podtitulem Improvizace ve svobodném městě Londýn a nejen tam.

00125605.jpeg
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.