Liptov

12. říjen 2021

Domácí kompilace, která se snaží skrze radikální reinterpretace skladeb ze sbírky „Liptov“, vinylového čtyřalba z roku 1982 v rámci řady Panoráma ľudovej a piesňovej kultury, zprostředkovat pohled na folklór očima současných elektronických tvůrců. Recenzi připravil Pavel Zelinka.

(…) Liptov vedle intenzivního hudebního zážitku svým obsahem pokládá až nečekaně velké množství otázek, kterými jsme dnešní pojednání začali. To je dobré znamení, protože podkresová hudba nevalného obsahu na nás útočí na každém rohu. Už za to, ale i za originální hudební, i když radikální obsah, je autorům třeba poděkovat. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Punctum Tapes.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.