Léto s Ivanem Vyskočilem

V rámci letošního vltavského léta se do vysílacího schématu opět vracejípořady z cyklu Setkání u kulatého stolku s Ivanem Vyskočilem a jeho přáteli. Tentokrát se bude jednat celkem o deset pořadů vzniklých na přelomu tisíciletí.

Vysíláme od 29. června každou středu ve 21:45.Archiv pořadu

Po ohlasu letního výběru, ve kterých Ivan Vyskočil společně se skladatelem Janem Klusákem, scénáristou Jiřím Justem a hudebníkem a spisovatelem Přemyslem Rutem rozmlouvá na témata vážná i nevážná, vybral Michal Lázňovský, autor tohoto cyklu, pro vltavské posluchače z rozhlasového archivu další pořady z této řady.

02717296.jpeg

Michal LázňovskýSetkání u kulatého stolku mi připadala jako rukavice hozená blbé náladě, která se nám nějak vytrvale vrací (zvláště pak shora).

Redaktor Michal Lázňovský na vznik cyklu "Setkání u kulatého stolku" vzpomíná následovně:

"Obvykle jsme se sešli zhruba půl hodiny před natáčením a při tom nezávazném rozmlouvání vznikala a ladila se atmosféra toho kterého pořadu. V intimitě studia se pak vždycky jaksi ‚zničehonic' a s lehkostí, jakou inspiruje právě osobnost Ivana Vyskočila, vylouplo téma večera. Vždycky šlo především o to, aby se téma vznášelo mezi námi, nad naším kulatým stolkem jakomontgolfiéra, pod kterou společně přitápíme a která nám pomáhá vznést se nad přízemnost každodennosti. Šlo tedy o čirou radost ze sdílení, kdy se ego vytrácí a je nahrazenou tvořivou hrou imaginace."

Čtěte také: Všechny dostupné dokumenty

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.