Leopoldo Lugones: Přízrak smrti, Mrtvý muž, Dušičky. Tři povídky argentinského prozaika
Největší muka na světě způsobuje žízeň po nicotě. O tom vás přesvědčí trojice dušičkově laděných hororů Přízrak smrti, Mrtvý muž a Dušičky. Tři povídky argentinského prozaika, který inspiroval magické realisty.
Horory vybíráme z Fantastických povídek argentinského Poea Leopolda Lugonese. V jeho příbězích se mísí spiritualita s realitou. V Přízraku smrti jde o magické poslání domácího mazlíčka. Mrtvý muž si pohrává se zvláštní úchylkou lidského vědomí a jako Dušičky označují na argentinském venkově malé bílé ptáčky, kterým zároveň připisují čarovné schopnosti.
Svým strhujícím stylem vyprávění se básník, prozaik a publicista Lugones stal vzorem a inspirací tvůrcům magického realismu. A přestože získal kolem padesátky společenské i profesní uznání, svůj život dobrovolně ukončil v roce 1938.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
George Farquhar: Galantní lest. Hvězdně obsazená komedie o dvou zchudlých londýnských kavalírech
-
Martin Františák: Mlčení. Příběh chátrajícího statku, který ovládá nejstarší člen rodu
-
Povídky Stefana Benniho, Marca Lodoliho, Itala Calvina a dalších italských spisovatelů
-
Václav Kahuda: Proudy. Ponořte se do spodních vod života a jeho literatury v Četbě s hvězdičkou
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.