Koncert bez hranic skládá hold výjimečné zpěvačce Sinead O’Connor

10. prosinec 2023

Koncertním záznamem se vrátíme do historického sálu dublinského Olympia Theatre, kde irská zpěvačka Sinead O’Connor 17. července 1997 odehrála strhující koncert.

Letošní seznam výrazných hudebníků, kteří nás opustili, je povážlivě dlouhý, přesto irská zpěvačka Sinead O’Connor z něho vyčnívá výrazným způsobem. I když byla většinu své kariéry řazena do popového ranku, přečnívala z něho všemi směry i způsoby. Hudebně i osobním vystupováním.

Po setření bulvárního pelu nám po její předčasné smrti zůstává odkaz výjimečné hudebnice, která dobyla vrcholky hitparád a získala mnoha profesních ocenění, a především osobnosti, ženy, která statečně zápasila s řadou výrazných překážek, které jí od mala život stavěl do cesty, a dala tak příklad mnoha fanouškům nestát se pouze pasivním divákem vlastního života.

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.