Karol Sidon: Paní Svět. Bez lásky je rozum hloupý

10. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy láska

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Tragikomedie o poznání, bláznovství a lásce. Poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Osoby a obsazení: Demokritos (Josef Somr), Hippokrates (František Němec), Damasos (Václav Postránecký), Peitho (Dana Černá) a Ženský hlas (Johanna Tesařová)
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Hudba: Zdeněk Zdeněk
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: 2015

Hra Karola Sidona Paní Svět, inspirovaná postavou antického filosofa Démokrita, má svou vlastní, pohnutou historii. Původní premiéru měla na vlnách tehdejšího Československého rozhlasu v březnu roku 1970, následně však byla, podobně jako další snímky, u nichž figurovalo Sidonovo jméno, smazána. K neobyčejné tragikomedii o poznání, bláznovství a lásce se tak rozhlas novým nastudováním vrací téměř po půl století.

autor: Hynek Pekárek
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...