Karel Steigerwald: Neapolská choroba

Pavel Landovský v hlavní roli groteskní science-fiction o nemocech mocných a nemožných možnostech léčby. Hra se odehrává v pochybné nemocnici uprostřed přebujelého lesa. Sem přichází Komoří léčit svoje banální potíže, které ale sám diagnostikuje jako interesantní pohlavní chorobu. Poslouchejte on-line do 2. března 2018.

Neapolská choroba Karla Steigerwalda je jakýmsi zakončením volné „tetralogie“ – předchozí Tatarská pouť, Dobové tance a Foxtrot se vázaly ke konkrétním historickým událostem, Neapolská choroba je naproti tomu neuvěřitelnou fikcí budoucnosti, po velké katastrofě, která není časově ani prostorově určena.

Karel Steigerwald

Autor sám původní divadelní hru přepracoval do rozhlasové podoby a v hlavní roli Komořího září skvělý Pavel Landovský.

Osoby a obsazení: Komoří (Pavel Landovský), Werner (Karel Pospíšil), Knappe (Jiří Ornest), Schlizout (Jan Novotný), Představitel (Jiří Kodet), Zdravý (Rudolf Hrušínský ml.), Zdravá (Zdenka Hadrbolcová) a Laura (Zuzana Bydžovská)

Rozhlasová úprava: Karel Steigerwald
Hudební improvizace: Rudolf Dašek
Dramaturgie: Jana Weberová
Režie: Ivan Chrz

Natočeno v roce 1992.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.