Jules Maxwell, spolupracovník Dead Can Dance nebo The Cure, a jeho nenápadný rukopis

27. září 2022

Dlouhá léta byl Jules Maxwell znám především jako brilantní skladatel hudby pro divadelní a scénická představení. Až v posledních letech se o něm dozvěděla širší veřejnost díky intenzivní spolupráci s legendární skupinou Dead Can Dance. Tu doprovází na turné jako hráč na klávesové nástroje, ale vedle toho se autorsky spojil se zpěvačkou Dead Can Dance, Lisou Gerrard. Pavel Zelinka s Julesem probírá jak sólovou kariéru, tak všechny valéry spolupráce s kapelou.

Jediné evropské koncerty, který letos Jules Maxwell a Lisa Gerrard plánují k novému albu Burn, proběhnou v listopadu v Portugalsku.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.