Jonáš Hájek a Zdena Sokolíčková, Ars Poetica

1. červenec 2011

Brouskovská hra na hledání nouzového východu, celodenní putování za sochami Ladislava Zívra, procházka trnitou zahradou Františka Lazeckého, písně o lásce a ošklivých mužích… To je jen stručný výběr z toho, co bude od 30. července do 8. srpna připraveno v sokolském tábořišti Ježkov u Zábřezí nedaleko Dvora Králové.

Už poosmé se tam totiž uskuteční literárně-výtvarné setkávání Ars Poetica. Záměrně neříkám, že jde o festival, protože běžným literárním festivalům se Ars Poetica v mnoha ohledech vymyká. Ve studiu jsme přivítali Zdenu Sokolíčkovou a Jonáše Hájka, aby nás s poetikou Ars poetiky obeznámili trochu více.

autor: ČRo Vltava
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.