Jiří Franta, David Böhm: Echolog

4. duben 2012

V Galerii Jiří Švestka v ulici Biskupský dvůr v Praze 1 můžete navštívit pod názvem „Echolog“ instalaci mladé umělecké dvojice Jiří Franta / David Böhm.

Oba se setkali na Akademii výtvarných umění v Praze, kde Jiří Franta, mimochodem člen známé skupiny Rafani, studoval v letech 2001–2007 malbu u Antonína Střížka a u Vladimíra Skrepla a David Böhm o něco později rovněž u Vladimíra Skrepla a u Vladimíra Kokolii.

Společně vystavují od roku 2006 a jako autorská dvojice se už dvakrát – v roce 2009 a v roce 2010 – ocitli ve finále Ceny Jindřicha Chalupeckého. Oba pracují s médiem kresby a to jak na papíře, tak na zdech galerií či ve veřejném prostoru a prostor často hraje důležitou roli. Tak je tomu i v případě včera zahájené výstavy. Na její hlavní ideu a také na její název – Echolog – se kolega Karel Oujezdský jako prvního zeptal Davida Böhma.

Do labyrintu výstavy nazvané „Echolog“ můžete v Galerii Jiří Švestka v ulici Biskupský dvůr 6 v Praze 1 vstoupit do 5. května. Otevřeno je od úterý do soboty od 11 do 18 hodin.

Spustit audio