Jean-Paul Sartre: Slova

5. září 2011

Zvuková koláž ze vzpomínek a rozhovorů Jean-Paula Sartra. Autobiografickou knihu Slova napsal v roce 1964. Vzpomíná v ní na své dětství, kdy začal uvažovat o spisovatelské dráze. Vyrůstal obklopen knihami a jeho dědeček podporoval sny o budoucím uznávaném literátovi. Kniha má také téměř teologickou rovinu, v níž Sartre přemítá o údělu spisovatele coby tvůrce mystifikací a o víře v Boha.

Koláž ze Sartrovy vzpomínkové knihy Slova (překlad Dagmar Steinová), komentářů Francise Jeansona, rozhovoru v Le Monde (1965, překlad Josef Pospíšil) a knihy Bernarda-Henriho Lévyho Sartrovo století (překlad Michal Novotný).
Připravil: Petr Adler

Jean-Paul Sartre a jeho Slova
Koláž ze Sartrovy vzpomínkové knihy Slova (překlad Dagmar Steinová), komentářů Francise Jeansona, rozhovoru v Le Monde (1965, překlad Josef Pospíšil) a knihy Bernarda-Henriho Lévyho Sartrovo století (překlad Michal Novotný). Připravil Petr Adler.

autor: Filip Rožánek
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.