Je to politický thriller, romantika, gangsterka i společenská satira, říká o divadelní adaptaci románu Jáchyma Topola Sestra režisér Kryštof Krejčí
Pražské Divadlo DISK uvede 26. ledna další premiéru studentů absolventských ročníků herectví a režie-dramaturgie. Půjde o jevištní adaptaci románové prvotiny Jáchyma Topola Sestra.
„Se Sestrou to u mě bylo jako s každou velkou osudovou láskou – roli hrála osudová náhoda. Sestru jsem si koupil jako dárek k narozeninám a dlouho mi ležela na poličce. Ale ve chvíli, kdy jsem ji začal číst jsem věděl, že je to přesně ta kniha, která by měla být na jevištích, protože neztrácí nic ze své aktuálnosti. Pro mě osobně je to jedna z nejdůležitějších pěti knih, které jsem v životě četl,“ říká v rozhovoru Kryštof Krejčí.
S Kryštofem nás oba zasáhla syrovost a poetičnost Topolova jazyka.
dramaturgyně Dana Hlaváčová
Poslechněte si celý rozhovor Dagmar Kopečkové s režisérem inscenace, studentem 2. magisterského ročníku režie-dramaturgie Katedry činoherního divadla DAMU, Kryštofem Krejčím, studentkou absolventského ročníku režie-dramaturgie Katedry činoherního divadla DAMU, Danou Hlaváčovou, a představitelem hlavní postavy, studentem absolventského ročníku herectví, Tomášem Daleckým.
Související
-
Annie Ernaux poprvé na české scéně. Divadlo MeetFactory zpřítomní v Obyčejné ženě vzpomínku na matku
Pražské Divadlo MeetFactory nastudovalo text francouzské držitelky Nobelovy ceny za literaturu Annie Ernaux Obyčejná žena, v němž se autorka vyrovnává se smrtí matky.
-
Istanbulská úmluva vzbuzuje vášnivou polemiku. Do debaty se nyní zapojuje A Studio Rubín
Po inscenacích Jenom matky vědí, o čem ten život je a O bílých heterosexuálních mužích, kteří jedí maso přichází Barbara Herz s další společensky angažovanou hrou.
-
60 let Studia Ypsilon aneb Momentky ze zákulisí legendární scény
Roku 1963 byly v Liberci položeny základy divadla, které psalo historii. Letos i příští rok si bude Studio Ypsilon připomínat 60 let od svého vzniku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.