Je lepší být trapný a nedokonalý, ale aspoň trochu originální a autentický, zní ve filmovém manifestu

3. leden 2023

Filmaři Tomasz Wiński, Šimon Holý a Tereza Vejvodová stojí za manifestem Nová česká intimita. Kritizují v něm současnou úroveň tuzemské filmové tvorby, ale zároveň se snaží přijít se svou představou, co by měly splňovat jejich snímky. Je proměna české kinematografie reálná v současném systému produkce? Lze točit autentické filmy i za málo peněz? Saša Michailidis si povídá s režisérkou Terezou Nvotovou a producentem Jiřím Konečným, kteří se k manifestu nepřipojili. 

Repríza z 19. 10. 2022.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.