Jakub Petr

24. duben 2012

Jakub Petr (*1987, Praha), student ateliéru Ronyho Plesla na pražské VŠUP, pokračuje v rodinné tradici a prochází stejnými školami, které absolvoval i jeho otec ak. mal. Zdeněk Petr.

Jejich rodinná firma se věnuje především hutní plastice a hutním užitým předmětům. Inspirační zdroje, kterými jsou pro Jakuba Petra především matematika a fyzika, uplatňuje vedle designu také ve své volné tvorbě. Mezi jeho nejzajímavější realizace na této hranici mezi volnou tvorbou a designem patří plazmové mikrovlnné svítidlo, práce s platónskými tělesy či prostorová instalace inspirovaná teorií strun.

Rozhovor doprovází hudba Wizard Oz z alba Flashing Lights.

autor: Roman Štětina
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.