Interaktivní expozice Petra Nikla

28. březen 2013
02856848.jpeg

V prvním a druhém patře pražské Malostranské besedy i na její půdě, přímo pod jejími renesančními krovy, je otevřena výstava pro všechny smysly – nazvaná Vikýře PLAY.

Tato interaktivní expozice koncipovaná malířem a multimediálním umělcem Petrem Niklem je součástí mezinárodního projektu interaktivních putovních výstav Orbis Pictus Play Jiřího a Radany Waldových.

Na rozdíl od jiných výstav je zde dovoleno se exponátů dotýkat, hrát si s nimi a přirozeně se předpokládá, že se expozice bude přičiněním návštěvníků postupem času i měnit. Nikl přizval k projektu dalších 18 autorů a vytvořil s nimi v Malostranské besedě imaginativní prostor pro všechny smysly, otevřený všem bez rozdílu věku nebo sociálního postavení.

Karel Oujezdský se v Malostranské besedě Petra Nikla zeptal, jak „Vikýře PLAY“ navazují na jeho předchozí interaktivní expozice, jako byla Brána do světa tvořivé lidské fantazie, Labyrint světla či Leporelohra a PLAY, inspirované dílem humanistického myslitele Jana Amose Komenského – Labyrint světa a ráj srdce.