Inscenace Dejvického divadla míří do kin. Jaké možnosti divadelníci mají, aby přilákali diváky?

4. duben 2024

Saša Michailidis se ptá ředitele Dejvického divadla Lukáše Průdka a publicistky a spolupracovnice Vltavy Jany Soprové. Tuto neděli, 7. dubna, bude přenášena inscenace Elegance molekuly z Dejvického divadla do kin. Jedná se o druhý takový pokus ze zmíněného pražského divadla, přičemž derniéra hry Ucpanej systém se stala zatím nejúspěšnějším divadelním přenosem v Česku. Nakolik se podobné projekty osvědčují? Jaké další možnosti dnes divadelníci mají, aby přilákali diváky?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.